• Kokon niemowlęcy, otulacz to odpowiedź na zapotrzebowanie noworodka. Wyższe brzegi ograniczają przestrzeń wokół maluszka dzięki czemu czuje się bezpiecznie- jak w brzuszku mamy. Kokon może być kojcem, leżanką, matą do pierwszych zabaw na brzuszku

Brak produktów do wyświetlenia

Ciąża to wyjątkowy okres w którym zmienia się wszystko... zmienia się nasze ciało, sposób myślenia, priorytety, cele. Rzeczy które do tej pory były ważne, stają się mniej ważne. Poznajemy nową cząstkę siebie, nasze życie nabiera głębszego sensu. Aby odpowiednio przygotować się do narodzin dziecka warto stworzyć listę wyprawkową, żeby niczego nie zapomnieć. Na liście powinny znaleźć się min. produkty do pielęgnacji, do karmienia, ubranka, wózek, fotelik do samochodu, łóżeczko, pościel, przewijak czy otulacz. Coraz częściej na listach wyprawkowych przyszłych mam pojawia się kokon niemowlęcy. Kokon inaczej nazywany gniazdem niemowlęcym, budową przypomina ptasie gniazdo. Legowisko otoczone jest podwyższonymi brzegami w literę U. Kokon jest udaną odpowiedzią na zapotrzebowanie noworodka i spokój psychiczny mamy.  Podstawową funkcją gniazda jest kojec- kokon można włożyć do łóżeczka aby ograniczyć przestrzeń i zabezpieczyć maluszka przed przypadkowym uderzeniem w szczebelki. Jest to idealne rozwiązanie dla rodziców którzy śpią z dzieciaczkiem w łóżku, podwyższone brzegi zabezpieczają dzidziusia przed przypadkowym przygnieceniem czy sturlaniem. Kokon może pełnić funkcję wkładu do wózka otulając ciało maluszka i minimalizując mikrowstrząsy w czasie spacerów. Ponadto kokon niemowlęcy może być przestrzenią do leżakowania na brzuszku i pierwszych zabaw. Jak widzicie kokony dla noworodków mają mnóstwo zalet. Myślę, że kreatywne mamy znajdą jeszcze kilka dodatkowych funkcji :)

Fajną alternatywą dla kokona jest otulacz aniołek. To mój produkt nr 1, jestem z niego bardzo dumna:) Kieszonka otula ciało maluszka jak w brzuszku mamy, jednocześnie dając przestrzeń w nóżkach. Ruchome skrzydła, które głównie pełnią funkcję ozdobną mogą dodatkowo otulać i delikatnie okryć ciałko. Otulacz oczywiście można ułożyć w łóżeczku dziecięcym , w łóżku rodziców czy na kanapie. Dzięki wyprofilowanej leżance, podwyższonym brzegom oraz kieszonce, maluszek czuje otaczającą go przestrzeń, jest zabezpieczony przed przypadkowym zgnieceniem czy sturlaniem, ponadto leżanka ułatwia ułożenie noworodka na boku. Oczywiście dzidziusia należy obserwować.  Otulacz niemowlęcy sprawdzi się również w wózku amortyzując mikrowstrząsy.

Pamiętaj, że kokon czy otulacz mają bezpośredni kontakt ze skórą maluszka, dlatego dużą uwagę poświęcam na dobór materiałów. Stosowane tkaniny są miłe i delikatne dla skóry malucha i przede wszystkim bezpieczne, posiadają certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Wypełnienie to kulka silikonowa posiadająca właściwości antyalergiczne, zapewniająca dobrą cyrkulację powietrza oraz sprężystość i miękkość. Ważne jest to, że gniazdo dla niemowląt i otulacz można prać w pralce a dzięki wkładzie silikonowemu produkt trzyma formę i sprężystość. Tworzę z pasją i z miłością do dzieci i pięknych rzeczy!

Zobacz co przygotowałam dla Ciebie w zakładce organizery i girlandy