• Makrama- co to jest? Jest to ręczna sztuka wiazania sznurka. Makramą nazywa się również wyplecione prace. Z metrów sznurka plecionego, sprawnych rąk i kreatywności powstaje dzieło, rękodzieło- makaramy na ścianę, makramowe tęcze czy lampiony w stylu boho

Brak produktów do wyświetlenia

Makrama z dnia na dzień podbija coraz więcej serc, szaf i mieszkań.

Słowo makrama w dalszym ciągu dla większości z nas jest zagadką. Co to właściwie jest?  Makrama jest sztuką wiązania sznurka przy użyciu rąk ale również makramą nazywa się wyplecioną pracę. Korzenie plecionek sięgają aż starożytności,  kolejno rozkwit przypada na lata 70 XX wieku. Obserwując obecne trendy wnętrzarskie wyplatanie ze sznurka przechodzi kolejne odrodzenie. Styl boho dzięki swojej naturalności i  prostocie zdobywa coraz większe grono miłośników. Rękodzieło, naturalny styl, ekologiczność, niepowtarzalność, wyjątkowość, to cechy, które są obecnie pożądane w modzie.  Na hasło makrama, pierwsze co przychodzi na myśl to ozdoba na ścianę. Do stworzenia wyjątkowej i oryginalnej dekoracji potrzebne są zaledwie 4 rzeczy: piękna gałąź,  sznurek, ręce oraz wizja. Techniki i szyk splotów dekorują poduszki, lampiony, zasłony na okna. Powstają unikatowe torebki, plecaki, wyjątkowa biżuteria, naszyjniki, kolczyki. Jedynym ograniczeniem zastosowania makramy jest kreatywność.

Moja przygoda ze sznurkiem zaczęła się na macierzyńskim z drugim dzieciątkiem. Zainspirowały mnie zdjęcia na które trafiłam przez przypadek. Od zdjęcia do zdjęcia i postanowiłam spróbować. Kupiłam sznurek, wybrałam się na spacer do lasu po gałęzie i zaczęłam pleść... i nie mogę przestać. Nie chcę przestać:)  Makramy stały się moją pasją, moją odskocznią od szybkiego życia.Tworzę z pasją i z miłości do pięknych rzeczy. Dobór drewna, sznurków, kolorystyki, splotów, dbałość o detale... to wszystko sprawia, że każda praca jest wyjątkowa i  niepowtarzalna.  Chcę się z Wami podzielić moim światem, moją pasją. Zapraszam :)