• Indiański namiot to świetne miejsce pobudzające kreatywność, wyobraźnie i inspirujące do zabawy. Do namiotu tipi dołączona jest mata dzięki czemu zabawa może toczyć się wszędzie: w domu na dywanie, na kafelkach, w ogordzie czy na plaży. Prezent na 3 latka

Brak produktów do wyświetlenia

Pokój dziecka to magiczna przestrzeń w której wszystko może się zdążyć. Raz jest on sklepem, drugim razem polem bitwy a jeszcze innym pracownią artystyczną.  Każdy z nas będąc dzieckiem zarzucał koc na krzesła i stół tworząc namiot, bunkier, czy miejsce do odpoczynku.

Tipi jest to rodzaj namiotu Indian Ameryki Północnej. Nazwa pochodzi z języka siou i oznacza „miejsce gdzie się żyje”.   Na środku tipi znajdowało się miejsce na ognisko a na szczycie, otwór dymowy.Dzięki swojej konstrukcji, tipi było łatwe do przenoszenia.  Konstrukcja namiotu spodobała się majorowi Henry-emu Sibleyowi, który na wzór zaprojektował namiot wojskowy.
Teraz tipi to świetne miejsce do zabawy. Łączy ze sobą funkcjonalność i elegancję.Jest to element aranżacji pokoi dziecięcych. Pięknie prezentuje się w ogrodzie. Namiot jest miejscem zabaw, gdzie tworzyć się będą wspaniałe historie czy miejscem odpoczynku, kiedy biorąc poduszkę i kocyk można wspólnie poczytać książkę.
Osobiście jako mama dwóch uroczych i bardzo żywiołowych szkrabów, znalazłam kolejne niebanalne zastosowanie namiotu:)  Jadąc na plaże z rodzinką zabieramy zawsze namiot ze sobą. Oczywiście dla dzieci, tipi to miejsce do zabawy np. miejsce gdzie ukryto skarb, dla mnie to ochrona przed słońcem oraz widoczny punkt, miejsce odniesienia.
Tipi szyję z materiału wysokogatunkowych, które posiadają certyfikaty i są bezpieczne dla dzieci. Dbałość o każdy detal oraz odpowiednie dobranie materiałów i dodatków sprawia, że namiot staje się czymś więcej.Do tipi dołączona jest mata, dzięki czemu namiot można rozłożyć na kafelkach bez obaw, że dziecko zmarznie.  Matę można wykorzystać jako osobny element np. jako koc na mini piknik przy placu zabaw, czy miejsce do zabawy w ogrodzie.
Do każdego namiotu podchodzę w sposób indywidualny przez co jest niepowtarzalny.
Jeżeli twoje dziecko marzy o tipi, chce mieć swoją magiczną przestrzeń i macie kawałek wolnej podłogi, to myślę, że to znakomity pomysł.
W prosty sposób można zmienić zwykły pokój dziecięcy lub inny skrawek mieszkania w coś magicznego, gdzie ograniczeniem będzie tylko wyobraźnia :)

Zapraszam

Z miłości do dzieci i pięknych rzeczy

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny